Tefal i-Companion Touch XL

Tefal i-Companion Touch XL

Tefal i-Companion XL

Tefal i-Companion XL

Pierogi z kapustą

recipe time 90 min
recipe portion 6 porcji
Będziesz
potrzebować
mieszadlo
Pobierz aplikację

Skorzystaj z przepisu

w aplikacji Companion

1 kg MĄKA PSZENNA

500 ml GORĄCA WODA

1 szt. SÓL

1 szt. JAJKO

1 szt. BIAŁA KAPUSTA

250 g WĘDZONY BOCZEK

1 szt. CEBULA

2 szt. CZOSNEK

120 g MASŁO

2 szczypyta SÓL, CZARNY PIEPRZ

200 g słonina


Wpisz numer telefonu lub adres e-mail
Anuluj

Krok 1

Wszystkie składniki umieszczamy w misie Companiona z założonym ostrzem do wyrabiania. Uruchamiamy program puls na ok 2½ minuty. Gotowe ciasto przekładamy na wysypaną mąką stolnicę, krótko zagniatamy tylko w kulę i pozostawiamy pod szklaną miską min. 30 minut. Pamiętajmy, by pod ciastem dość dobrze podsypać mąką, by nie przykleiło się do blatu.

program: manualny

akcesoria: Ostrze do wyrabiania / kruszenia

temperatura: 0

prędkość: 10

czas: 2

Krok 2

W tym czasie do misy zakładamy ostrze ultra blade, wrzucamy kawałki boczku (bez skóry i chrząstek),obrany czosnek i ćwiartki obranej cebuli. Zakładamy koszyk, by zmniejszyć powierzchnię pracy i siekamy składniki przez 30 sekund na prędkości 10. Wyciągamy nóż ultra blade, posiekane składniki przekładamy na patelnię i smażymy na połowie tłuszczu.

program: manualny

akcesoria: Ostrze do wyrabiania / kruszenia

temperatura: 0

prędkość: 10

czas: 0

Krok 3

W misie zakładamy tarczę szatkownicy „H”. Kapustę obieramy z liści, wycinamy trzon i kroimy na mniejsze kawałki. Szatkujemy na obrotach 12. Przekładamy stopniowo na patelnię, dodajemy pozostały tłuszcz, odrobinę soli i ciągle mieszając smażymy aż całkowicie zmięknie i zeszkli się. Doprawiamy solą oraz pieprzem. Studzimy. Przygotowane ciasto wałkujemy dość cienko- ok 3mm. Wykrawamy szklanką lub nożem dzielimy na kwadraty. Nakładamy farsz, zlepiamy. Gotowe pierogi gotujemy w osolonej wodzie, ok 1½ minuty od momentu wypłynięcia na wierzch. Polewamy omastą, by się nie skleiły. Podajemy na ciepło od razu, lub odsmażone na złoty kolor.

program: manualny

akcesoria: Ostrze do wyrabiania / kruszenia

temperatura: 0

prędkość: 12

czas: 1