Tefal i-Companion Touch XL

Tefal i-Companion Touch XL

Tefal i-Companion XL

Tefal i-Companion XL

Miłosna Pavlova z musem malinowym i kremem na bazie mascarpone.

Beza pavlova to deser, który z pewnością zna większość - jest prepyszny i wygląda bardzo efektownie. Jego przygotowanie nie jest trudne, należy jedynie trzymać się sztywnych zasad podczas ubijania bezy. Zachęcam Was, by spróbować - nagroda będzie wspaniała - zachwyt i komplementy od domowników. Do dzieła!

recipe time 180 min
recipe portion 12 porcji
Pobierz aplikację

Skorzystaj z przepisu

w aplikacji Companion

8 szt. BIAŁKA JAJKA

400 g. cukier drobny

1 szt. Sól szczypta

500 ml. ŚMIETANA 36%

250 g. SEREK MASCARPONE

80 g. CUKIER PUDER

1/2 szt. LASKA WANILII

1 kg MROŻONE MALINY

1 opk. TRUSKAWKI

1 opk. granat

15 ml. OCET

25 g. MĄKA ZIEMNIACZANA


Wpisz numer telefonu lub adres e-mail
Anuluj

Krok 1

Misę CC dokładnie myjemy płynem do naczyń, osuszamy dokładnie ręcznikiem kuchennym (chcemy się w ten sposób pozbyć ewentualnych śladów tłuszczu). Wbijamy białka jajek (żółtka polecam wykorzystać np do upieczenia pysznej bułki drożdżowej), dodajemy szczyptę soli, zakładamy motylek i rozpoczynamy ubijanie - prędkość 6, czas 4min. Gdy białka zaczną się ubijać (pozostaje na pianie ślad po motylku) zaczynamy dodawać cukier.

Krok 2

Łyżka po łyżce dodajemy cukier, cały czas urządzenia działa na prędkości 6. Samo ubijanie zajmie nam około 40 min, ważne by nie dodawać więcej niż 1 łyżkę cukru.

Krok 3

Gdy wykorzystamy cały zapas cukru a nasza piana będzie na tyle sztywna, że po odwróceniu misy ani nie "drgnie", jest błyszcząca i aksamitna - uznajemy że białka ubite są idealnie. Dodajemy wówcas 1 łyżkę mąki ziemniaczanej (przesianej) i 1 łyżkę octu - włączamy obroty na 2 i czas 8 sek, tak by mąka i ocet tylko się połączyły z pianą.

Krok 4

Tacę do pieczenia wykładamy papierem. Wykładamy ubitą bezą i formujemy z niej stożek. W tym momencie włączamy piekarnik (155'C z termoobiegiem). Następnie przy pomocy długiego prostego noża lub szpatuły ugniatamy bezę od g,óry, gładzimy boki - próbujemy utworzyć kształt idealnego okręgu. gdy nam się to uda łyżką żłobimy w bezie wcięcia - od dołu ku górze.

Krok 5

Gdy piekarnik się rozgrzeje wkładamy do niego bezę. Pieczemy ją 14 min w 155'C. Po upływie tego czasu zmieniamy moc piekarnika na 125'C i pieczemy 2 h. Nie otwieramy piekarnika w żadnym momencie pieczenia. Po upływie naszego czasu wyłączamy piekarnik i zostawiamy w nim bezę do wystudzenia - najlepiej do rana jeśli pieczemy ją wieczorem.

Krok 6

Rano przekłądamy bezę z papieru na kratkę tak by mogła podeschnąć od dołu.

Krok 7

Przystępujemy do przygotowania musu. Zamarznięte maliny wkładamy do misy CC, zakładamy nóż do wyrabiania/kruszenia z zagiętym bokiem, ustawiamy obroty 6, i czas 20 sek. W tym czasie zalewamy 3 łyżki żelatyny zimną wodą - do przykrycia żelatyny i mieszamy by żelatyna się rozpuściła. Maliny się zblendowały, dodajemy do nich cukier i rozpuszczoną żelatynę. włączamy obroty 5 i czas 15 sek. Mus odkładamy na bok, by nabrał temperatury otoczenia.

Krok 8

Przygotowanie kremu na bazie mascarpone. Misę CC dokładnie myjemy i osuszamy, zakładamy przystawkę do ubijania, wlewamy śmietanę 36%, dodajemy cukier puder i włączamy obroty 3, po upływie 20 sek zwiększamy na 4 i ubijamy około 30 sekund, uważnie obserwuj czy śmietana się nie przebija bo powstanie nam pyszne słodkie masło :) bez wyłączania urządzenia dodajemy serek mascarpone, po 1 łyżce i kontynuujemy ubijanie.

Krok 9

Laskę wanilii przecinamy na pół i nożykiem wyciągamy z niej ziarenka. Dodajemy do ubijającego się kremu. Powinien on być gotowy po ok 2-3 minutach. Ważne, by był gęsty i stabilny.

Krok 10

Na bezę wykładamy mus malinowy - równomiernie rozporowadzamy go łyżką po całym blacie. Przykrywamy ga naszym kremem na bazie mascarpone, dekorujemy truskawkami i owocami granatu. Chłodzimy w lodówce minimum 1.5h przed podaniem (2-3 stopnie w lodówce). Beza jest najlepsza świeża, zaraz po przygotowaniu ale smakuje wybornie także kolejnego dnia. Smacznego!!

Krok 11

Krok 12